Haberler Teknoloji Haberleri

Windows 10 Sürüm 1703 Yayınlandı

Microsoft Windows 10 işletim sistemi için yeni sürümü 1703 creators update’yi son kullanıcı için aktif hale getirdi.

Microsoft’un Windows 10 1703 creators update güncellemesi ile ilgili geçmişte zaten haber paylaşmıştık. Her yıl olduğu gibi belirlenen bir tarihte Windows 10 işletim sistemine sürüm değişikliği yapılarak köklü bir güncelleme gelmekte. 2015 yılından itibaren bu algoritma bu şekilde ilerlemekte. 2017 yılının mart ayında yayınlanan güncelleme işletim sistemine farklı değişiklikler kazandırıyor.

Windows 10’un insider sürümüne katılan kullanıcılar güncellemeyi 5 nisan tarihinde indirmeye hak kazanmıştı. 12 Nisan tarihinde ise güncelleme son kullanıcıya sunulmuş durumda. Önemli bir nokta ise yeni gelen güncellemenin sadece kozmetik yenilikler içermediği önemli güvenlik güncelleştirmelerini de barındırıyor olması. Bizimde tavsiyemiz tüm windows 10 kullanıcıların güncellemeyi indirmesi yönünde. En üzücü noktası ise bu tarz sürüm güncellemelerinin boyutları kullanıcıları zor durumda bırakmakta.

Yeni gelen sürümde tasarım ve arayüz konusunda minik değişikliklerin yanı sıra, paint 3d, gece ışığı modu, oyun modu gibi özellikler de eklenmiş durumda. Gece ışığı modu sayesinde ekrandaki mavi ışık oranını azaltarak kullanıcının gözlerini dinlendirmek amaçlanıyor. Aynı zamanda yenilenen paint ile daha iyi çizimlerin yanı sıra 3d çizimler yapmakta mümkün. Xbox ile konfirge çalışan windows 10 işletim sistemi oyun modu ile artık daha da ileri düzey kullanıcı deneyimi sunuyor. Bunların yanı sıra işletim sisteminin kendi güvenlik çözümü windows defender uygulaması da bir hayli değişmiş durumda. Daha güvenli bir deneyim için yeniden tasarlanan windows defender artık eskisine oranla daha güvenli.

Güncellemeyi indirmek isteyen kullanıcılar microsoft’un sitesini ziyaret ederek güncellemeyi indirip kurabilirler. Altını çizmemiz gereken diğer bir nokta ise güncelleme sırasında dosyalarınızın silinmemesi. Fakat biz tedbir amaçlı tüm dosyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum Bırak