Haberler Teknoloji Haberleri

Samsung’ un İris Tarayıcısı Hacklendi

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Modellerinde Yer Alan İris Tarayıcı (Göz Tanıma Sistemi) Hackerlar Tarafından Çok Kolay Bir Şekilde Hacklendi.

Teknolojinin hızlı ilerleyişi ile birlikte güvenlik çözümleri de gittikçe artmakta. Şifreler, parmak izi okuyucuları derken her marka kendine haz bir güvenlik önlemi ile gelmekte. Samsung’ un Note 7 ile başlattığı iris tarama sistemi geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Galaxy S8 serisinde de karşımıza çıktı. Kullanıcısının gözündeki iris katmanını okuyarak diğer güvenlik önlemlerine alternatif oldu. Yüz tanıma, parmak izi okuma sistemi gibi güvenlik çözümlerine sahip olan Galaxy S8 serisi modelleri de elbette kusursuz değil.

Galaxy S8 serisinde yer alan iris sensörü söylenildiği kadar güvenli değil, aksine hackerlar tarafından çok kolay bir şekilde kırılmaya açık bir sistem olduğu anlaşıldı. Bilgisayar korsanı olan Jan KrisslerGalaxy S8‘in Iris tarayıcısını telefonun sahibinin fotoğrafını çekiyor. Daha sonra fotoğrafta, kişinin güzünü kontak lens ile kopyalıyor ve Iris tarayıcıyı kolayca hackliyor. Galaxy S8’i güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, ya parmak izi okuyucusunu ya da desen şekilli Pin sistemini kullanmanızı öneriyoruz.

Yorum Bırak