Haberler Teknoloji Haberleri

Apple iPhone 8 Görüntülendi

Apple’ın yeni akıllı telefonu iphone 8 görüntülendi. Apple’ın test aşamalarında olduğu sızdırılan yeni iphone 8 modeli ekran kasa oranı ile dikkatleri üzerinde topluyor.

Apple akıllı telefon pazarına 2017 yılında getireceği yeni modeli olan iphone 8 için test aşamalarına başladı. Apple iphone telefonu için 10. yılını kutladığı gibi kullanıcıların beklentileri yeni gelecek olan iphone modelinin güncel özellikleri getirmesi yönünde. iPhone 7 ile istediği satış oranlarını yakalayamayan Apple 10. yılına özel çıkaracağı yeni modeli ile dikkatleri üzerine çekmek zorunda.

Gelen sızıntılara göre yeni iphone modeli gerçekten dikkatleri çekmiyor değil. Her zaman olduğu gibi doğruluğu sorgulanmaya açık olan sızıntılar olsa da ortaya çıkan resimlerin doğru olma olasılığı yüksek.

Touch ID teknolojini geliştirmeye odaklanan Apple, touch id sensörünü ekranın alt tarafına yerleştirdiğini Foxconn tarafından gelen sızıntılarda görmekteyiz. Bu bilgiler doğrultusunda iDropNews yeni konseptler ortaya koydu. Son günlerde diğer markaların amiral gemisi modellerindeki ekran kasa oranları dikkat çekmekte. Ekran kasa oranında geride kalan apple sızan resimlerde görüldüğü üzere bu sorunu çözecek gibi duruyor.

Gelen sızıntılar içerisinde en çok dikkat çekenlerden bir diğeri ise ekrana entegre ön kamera. Daha önce hiç bir akıllı telefon modelinde görmediğimiz yeni bir özellik olan ekran entegre kamera iphone 8 ile birlikte gelirse en büyük yeniliklerden biri olacak.

OLED Ekran kullanacak olan iphone 8’in ekran dışarısında yer alan çerçevesi sadece 4mm. Bu oranlar ile gerçekten ekran kasa oranını en üst düzeye getirebilir diyebiliriz.

Tabi ki bunların bir sızıntı olduğunu tekrar vurgulamak gerek. Fakat sızıntının Foxconn kaynaklı olması ihtimalleri en üst düzeye getirmiyor değil. Her sene olduğu gibi eylül ayında çıkması beklenen yeni iphone merak uyandırmaya devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Bırak