Haberler Teknoloji Haberleri

CS:GO Oyunu Yenileniyor

Turnuvaların gözde oyunlarından biri olan cs:go yenileniyor. Oyun motoru ve tüm mekanikleri değişecek olan oyun oyuncularda merak hissi uyandırıyor.

FPS oyunları denince akla gelen ilk isimlerden biri şüphesiz counter strike global offensive (cs:go). Gerek turnuvalarda gerekse turnuva dışındaki tüm platformlarda ses getiren oyunun oyun motorunda değişikliğe gidiliyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan tüm değişimler oyuncuları sevindirecek düzeyde.

Dota 2 oyununun grafik alt yapısı değişime uğradıktan sonra sıra CS:GO oyununun alt yapısını değiştirmekte. Source 2 oyun motorunu kullanacak olan cs:go, yeni oyun motoru ile hem grafik özelliklerinde hem de belli iyileştirmelerle karşımıza çıkacak. Aynı zamanda oyunda kullanılan arayüz de yenilenecek. Panaroma UI cs:go için uygun hale getirilecek.

Bu yenilikler 18 Nisan 2017 tarihinde Çin’de yapılacak olan çıkış ile gelmesi bekleniyor. Fakat batı ülkelerine ve bizim ülkemize ne zaman geleceği bilinmese de, gelen sızıntılar doğrultusunda çok kısa bir süre sonra bu yenilikleri bizde gözlemliyor olacağız.

 

Yorum Bırak