Haberler Teknoloji Haberleri

ASUS Zenbook S Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

ASUS Zenbook S model dizistü bilgisayarını computex 2018 fuarında tanıttı. Fuarda Yılın En İyi Seçimi , Altın Ödül ve Computex d&i ödüllerini alan Asus Zenbook S modeline bu makalemizde değindik.

Özellikle kendim de bu tarz dizüstü bilgisayarları tercih ettiğimden, şahsen beni en çok heyecanlandıran haberlerden bir tanesi oldu. Asus bir çok farklı üründe piyasada ki rekabeti en üst noktada tutan firma. Özellikle de dizüstü bilgisayar furyasında bir hayli rekabeti arttırmış durumda. Heleki Computex 2018 fuarında duyurduğu Asus Zenbook S modeli ile rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor.

Asus bu ürün ile yüksek performans ve taşınabilirliği ön plana çıkarmak istiyor. Şahsen benimde kendi görüşüm bu tarz bilgisayarlar. Özellikle ince ve yüksek performans sunan bilgisayarlar arasında, rekabeti en üst noktada hem donanım hemde yazılımsal olarak tutmayı başaran, Apple firmasının macbook pro modeli varken iddialı bir model olacak gibi duruyor Asus Zenbook S .

Asus ZenBook S
Asus ZenBook S

13.3 inç’lik ekranı ile kolay taşınılabilir bir formda olan cihazın tam olarak modeli ise ZenBook S (UX931). MIL-STD-810G üstün dayanıklılık standartlarına sahip olan cihazın Computex 2018 fuarından almış olduğu Yılın En İyi Seçimi Ödülü, Altın Ödül ve Computex d&i ödülü ile ZenBook S modelini onurlandırıp rekabeti arttırıyor.

12.9mm profile ve 1kg ağırlığa sahip olan Asus ZenBook S neredeyse a4 kağıdı boyutlarında bir gövde sunuyor. Metal kaplama gövdesi elmas kesimiyle oldukça şık ve kaliteli duruyor. Tasarımda yapılan bir diğer unsur ise ErgoLift tasarımı. Bu tasarım ile birlikte kapak açıldığında bilgisayarı 5.5 derece yükselterek ses performansında artış ve yazma deneyiminde konfor hedefleniyor.

Asus ZenBook S
Asus ZenBook S

Cihazın iç aksamlarına geçtiğimizde ise oldukça memnun kalacağımız PCIe x4 SSD ile depolama sağlandığı, 8. Nesil Intel Core işlemciler ile de yüksek performans odak noktası olmuş. 13,3 inç ekranda ise Full HD bir çözünürlük bulunuyor.

Özellikle benim gibi dışarıda kafe, bahçe gibi ortamlarda çalışmayı seviyorsanız pil ömrü sizin için en önemli unsurdur muhtemelen. Asus bu modelinde 13.5 saate kadar batarya kullanım süresi sunuyor. Cihazın üzerinde 3 adet USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor. Bu portlardan ikisi thunderbolt 3 teknolojisini de bünyesinde barındırarak yüksek hızlı bağlantı imkanını kullanıcılara sunuyor.

Asus ZenBook S
Asus ZenBook S

Özellikle son dönemde sıklıkla telefonlar üzerinde karşılaştığımız hızlı şarj teknolojisini Asus ZenBook S modelinde de görüyoruz. Cihaz bize 49 dakika içerisinde %60 batarya dolum oranını veriyor.

Renk konusunda bizlere güzel seçenekler sunan Asus deniz mavisi ve koyu kırmızı renkleri ile dikkat çekmeyi odaklıyor. Şuan için sadece teknosa mağazalarında ve Asus‘ un resmi web sitesinde satılacak olan ürün ultrabook pazarında kendi yerini alacak gibi duruyor.

Tavsiyeler 

Teknoloji Haberleri

Mustafa Utku Gökçe

3’ü 1 Arada Teknoloji – Oyun – Rehber | Design By SCUIT

Yorum Bırak