Haberler Teknoloji Haberleri

AMD Ryzen Windows 7 Desteklemeyecek

AMD tarafından yapılan açıklamada, yeni ryzen işlemcilerinin sürücü desteklemelerini windows 7 işletim sistemlerinde destek vermeyeceğini resmi olarak açıkladı.

Bir süredir İnternet de sızan haberlere göre amd ryzen işlemcilerinin windows 7 desteğini vereceği yönündeydi. Ancak geçtiğimiz günlerde amd firmasının resmi olarak yaptığı açıklamada yeni ryzen serisi işlemcilerinde windows 7 sürücü desteğinin verilmeyeceği yönünde.

AMD tarafından resmi olarak gerçekleştirilen açıklama sonucunda yeni nesil ryzen işlemcileri Windows 10 öncesi işletim sistemlerinde sürücü desteği vermeyeceği yönünde. Şirket yeni nesil ryzen işlemcilerinde tam performans alınabilmesi için kullanıcılarının Windows 10 işletim sistemini kullanmalarını tavsiye ediyor. Buda demek ki kullanıcılar Windows 10 kullanılmak zorunda kalacak.

Ancak yeni nesil ryzen işlemcilerinin Windows 7 işletim sisteminde de test edildiği de bilinenler arasında yer alıyor. AMD Ryzen işlemcilerinin Windows 10 ve Windows 7 işletim sistemlerinde çalıştığını da resmen onaylasa da Windows 10 ve öncesi için destek ve sürücü hizmeti vermeyecek.

Yorum Bırak